top of page
ranking show.png
share your team.jpg

MHSAA DIVISION 3 PLAYOFF SCORE UPDATES AND PROJECTED WINNERS



Boys Soccer District 33 (UPDATED)

Host: Three Rivers

Berrien Springs-FIRST RD LOSS Buchanan Constantine-FIRST RD LOSS Dowagiac-FIRST RD LOSS Hartford Three Rivers Watervliet


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Hartford

DAN’S PROJECTED WINNER: Hartford

SLEEPER PICK: Watervliet


Boys Soccer District 34 (UPDATED)

Host: Parchment


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Grand Rapids South Christian DAN’S PROJECTED WINNER: Grand Rapids South Christian

SLEEPER PICK: Fennville


Boys Soccer District 35 (UPDATED)

Host: Grand Rapids Covenant Christian


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Hudsonville Unity Christian

DAN’S PROJECTED WINNER: Hudsonville Unity Christian

SLEEPER PICK: Wyoming Godwin Heights

Boys Soccer District 36 (UPDATED)

Host: Eaton Rapids


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Eaton Rapids

DAN’S PROJECTED WINNER: Eaton Rapids

SLEEPER PICK: Lake Odessa Lakewood

GET YOUR MSN GEAR NOW


Boys Soccer District 37 (UPDATED)

Host: Stockbridge


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Ann Arbor Greenhills

DAN’S PROJECTED WINNER: Ann Arbor Greenhills

Boys Soccer District 38 (UPDATED)

Host: Flat Rock


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Milan

DAN’S PROJECTED WINNER: Grosse Ile

SLEEPER PICK: Milan


Boys Soccer District 39 (UPDATED)

Host: Hazel Park


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Dearborn Heights Star International

DAN’S PROJECTED WINNER: Dearborn Heights Star International

SLEEPER PICK: Dearborn Henry Ford Academy-FIRST RD LOSS


Boys Soccer District 40 (UPDATED)

Host: Detroit Country Day


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Pontiac Notre Dame Prep

DAN’S PROJECTED WINNER: Detroit Country Day



Boys Soccer District 41 (UPDATED)

Host: Richmond


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Imlay City

DAN’S PROJECTED WINNER: Imlay City

SLEEPER PICK: Almont


Boys Soccer District 42 (UPDATED)

Host: Unionville-Sebewaing


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Flint Powers Catholic

DAN’S PROJECTED WINNER: Flint Powers Catholic

SLEEPER PICK: Saginaw Swan Valley

Boys Soccer District 43 (UPDATED)

Host: Williamston

Chesaning Corunna-FIRST RD LOSS Durand Lansing Catholic-FIRST RD LOSS Ovid-Elsie-FIRST RD LOSS Portland Williamston


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Williamston

DAN’S PROJECTED WINNER: Williamston

SLEEPER PICK: Chesaning


Boys Soccer District 44 (UPDATED)

Host: Gladwin


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Gladwin

DAN’S PROJECTED WINNER: Gladwin

SLEEPER PICK: Freeland



Boys Soccer District 45 (UPDATED)

Host: Muskegon Oakridge


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Grand Rapids Catholic Central

DAN’S PROJECTED WINNER: Grand Rapids Catholic Central

SLEEPER PICK: Muskegon Oakridge


Boys Soccer District 46 (UPDATED)

Host: Whitehall

Fremont Hart-FIRST RD LOSS Manistee Montague Newaygo-FIRST RD LOSS Shelby-FIRST RD LOSS Whitehall


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Manistee

DAN’S PROJECTED WINNER: Manistee

SLEEPER PICK: Fremont


Boys Soccer District 47 (UPDATED)

Host: Shepherd


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Alma

DAN’S PROJECTED WINNER: Alma


Boys Soccer District 48 (UPDATED)

Host: Grayling

Location: Grayling HS

Boyne City-FIRST RD LOSS Cheboygan-FIRST RD LOSS Elk Rapids Grayling Iron Mountain-FIRST RD LOSS Kalkaska Kingsford


JONATHAN’S PROJECTED WINNER: Elk Rapids

DAN’S PROJECTED WINNER: Elk Rapids

SLEEPER PICK: Kingsford



55 views0 comments

Comments


GOT A SOCCER NEWS TIP? TEXT 248-617-7715

BOOK MSN TODAY